2004 yılından bu yana MODAV tarafından düzenlemekte olan Uluslararası Muhasebe Konferansı bu yıl Tiran Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti Sayıştay'ı ve Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay’ı işbirliği çerçevesinde  11-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Tiran/Arnavutluk ’da gerçekleştirilecektir. Muhasebe biliminin ve muhasebecilik mesleğinin gelişmesine, muhasebe ve finans öğretim üye ve yardımcılarının akademik gelişimine katkıda bulunmak; üniversitelerimizde muhasebe ve ilgili bilim dallarındaki eğitimin kalitesinin yükseltilmesi için çalışmalarda bulunmak; kamu ve özel sektör kuruluşlarında karşılaşılan sorunların çözümüne, yeni teknik ve uygulamaların geliştirilmesine ve uygulanmasına yardımcı olmak amacı taşıyan Vakfın planlamış olduğu konferans ile muhasebe öğretim elemanları, muhasebe meslek mensupları ve kamu kurum ve kuruluşlarındaki muhasebe ve bağlantılı disiplinlerde çalışanlar hedef alınmaktadır. 

 

Özetlerin 1 Temmuz 2017 tarihinden önce gönderilmesi gerekmektedir. Özetlerin; amacı, problemin tanımını, kullanılan yöntemi ve bildirinin içeriğini kapsayacak şekilde 3 sayfa olması planlanmaktadır. Tüm gönderilerin çift aralıklı, düzenli kenar boşlukları ve 12 punto Times New Roman yazı tipi ile, APA alıntılama stili kullanılarak ve Türkçe (bu durumda power point sunumların İngilizce hazırlanma şartı bulunmaktadır) veya İngilizce olması gerekmektedir. Tüm özetleri içeren konferans CD’si konferansın devamında yayınlanacaktır. Konferans sonrasında, bildirilerini sunan yazarların çalışmalarının tam metnini (maksimum 20 sayfa) gönderebilme imkanları bulunmaktadır. Tam metinlerin yukarıda belirtilen kurallara uygun hazırlanması gerekmektedir. Hızlı gözden geçirme sonrasında kriterlere uygun bildiriler 2009 yılından beri Ebscohost Academic Search Complete endeksinde taranan MODAV Dergisi, Muhasebe Bilim Dünyası Dergisi’nde yayınlanacaktır. Bildiri gönderimlerinin  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yapılması gerekmektedir.

 

Önemli Tarihler:

1 Temmuz 2017    Özet gönderiminin son tarihi (Özetlerin 3 sayfa olması gerekmektedir)

1 Ağustos 2017        Kabul edilen özetlerin ilanı (Özetleri kabul edilen yazarlar bildirilerini                                                    konferansta sunacaktırlar)

15 Eylül 2017      Son kayıt tarihi

 

Muhasebe denetimi ile ilgili çalışmalara ilgi duyan akademisyen ve profesyonelleri MODAV-ICA2017  konferansına sunum yaparak veya dinleyici olarak katılmaya davet ediyoruz.